Mokymai autizmo tema

Kas yra autizmas?

Supažindiname su autizmu bei neuroįvairove, pristatome pasaulio ir Lietuvos statistiką. Aptariame labiausiai paplitusius mitus apie autizmą, kasdienybėje autistiškiems žmonėms kylančius iššūkius bei kaip jiems padėti.

Suaugęs autistiškas asmuo: pažinti, suprasti, padėti

Supažindiname su suaugusiųjų autizmu, neuroįvairove, pakalbame apie spektro platumą: individualius žmonių iššūkius, lydinčias diagnozes bei iš to kylančius mitus. Aptariame autistiškų žmonių stipriąsias puses. Pristatome pagalbos strategijas šeimoje, mokymosi aplinkoje ir darbovietėje.

Mokymuose gali dalyvauti vienas ar keli autistiški asmenys. Derinama iš anksto.

Neurotipiniai vs. neuroskirtingi žmonės darbe

Supažindiname su neuroįvairove, suaugusiųjų autizmu, aptariame individualius žmonių iššūkius bei neuroskirtingų žmonių stipriąsias puses. Pristatome kuo skiriasi neurotipinių bei neuroskirtingų žmonių komunikacija, užduočių supratimas bei atlikimas, reakcijos į socialines situacijas. Mokome, kaip abiems pusėms efektyviai bendradarbiauti.

Kaip tapti draugiškiems autizmui?

Pristatome autistiškų klientų (vaikų ir suagusiųjų) poreikius, bendravimo niuansus, reikalavimus aplinkai konkrečios srities paslaugų teikėjams, įmonėms (pvz., biblioteka, ligoninė).

Jeigu neradote Jūsų poreikius atitinkančios temos ar turite klausimų apie bendradarbiavimo sąlygas, pasikalbėkime. Stengsimės rasti Jums ir Jūsų organizacijai tinkamiausią sprendimą.

Susisiekite info@draugiskiautizmui.lt

”Įvairovės chartijos nariams vesta sesija apie autistiškų darbuotojų iššūkius buvo gausi praktinių patarimų darbdaviams, kaip geriausiai pritaikyti darbo vietas autistiškiems asmenims. Šiuo metu planuojame kitas bendras veiklas, nes tokių paslaugų, kurias teikia “Draugiški autizmui” komanda, itin trūksta Lietuvoje.”

- Rugilė Trumpytė, Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacijos vadovė

Barbora Suisse has provided several lectures and panel discussions regarding neurodiversity with a focus in autism for our multinational community. Her professionalism, insights, experience, and knowledge have been of great value to promote neurodiversity awareness.

- Adrian Muller, “Western Union Lithuania” Įvairovės, lygybės ir įtraukties komiteto vadovas

”Su autizmu susiduriame netikėčiausiose situacijose – ar kolegos šeimoje, ar klientų tarpe, todėl visi privalome plėsti savo žinias, kad žinotume kaip reaguoti ir padėti, galiausiai nustotume tai vadinti liga. Po “Draugiški autizmui” mokymų darbuotojams sutiktus žmonės pradedi matyti kitaip, tampi dėmesingesniu šalia esančiam. Ar gali būti vertingesnė patirtis kolektyvui?”

- Mikas Vaitiekaitis, “Ignitis grupė” vidinės komunikacijos vadovas

”Džiaugiuosi sėkmingu bendradarbiavimu su Barbora projekte “Biblioteka visiems”. Dirbome kartu, kad biblioteka taptų atviresnė autistiškiems klientams – mokymai darbuotojams išsklaidė turėtus išankstinius nusistatymus apie autizmą ir suteikė praktiškų patarimų kasdieniam darbui, o autistiškiems lankytojams buvo sukurtas mokomasis filmukas apie vizitą bibliotekoje.”

- Odeta Maziliauskienė, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė