Filmų autizmo tema peržiūros

Nematomosios / Seeing the Unseen

(Islandija, 2019)

Įtaigi poetinė dokumentika, atskleidžianti 17 autistiškų islandžių istorijas bei nagrinėjanti problemą, kodėl autizmas moterims ir mergaitėms ilgą laiką nebuvo diagnozuojamas. Filme analizuojama, kaip dažnai moterys lieka nesuprastos ir netinkamai diagnozuotos.

Filmą „Nematomosios“ kviečiame žiūrėti ne tik moteris, kurios visada jautėsi „lyg ančiukai tarp gulbių, lyg juodos avys tarp baltų", bet ir mamas, auginančias dukras ir galvojančias, kodėl mes tokios nepanašios, kodėl mano dukra ne tokia "kaip visos mergaitės"? Rekomenduojame filmą švietimo ir socialiniams darbuotojams, psichologams ir psichiatrams, nes autizmas nėra „berniukų diagnozė“, tik yra mergaitės bei moterys, kurių nepamatėme.

Filmo treileris: https://www.youtube.com/watch?v=waz9pa8p2uU

Galima rinktis filmo peržiūrą su lietuviškais subtitrais.

Kaip Titanikas mane išgelbėjo / How Titanic became my lifeboat

(Islandija, 2019)

Tai dokumentinis filmas, įkvėptas tikros istorijos apie islandą berniuką Brynjar Karl, kurio aistra istoriniam laivui „Titanikas“ tapo jo raktu į sėkmę gyvenime. Autizmo spektro sutrikimą turintis Brynjar per mažiau nei metus iš dovanotų LEGO kaladėlių sukonstravo 6,33 metrų ilgio „Titaniko“ repliką, ir ši istorija apskriejo visą pasaulį.

Brynjar, dabar jau studentas, tapo žinomu autizmo žinios skleidėju, kuris įkvepia vaikus ir siekia, kad mokyklose atsirastų vietos visų vaikų skirtingumui. Nes kiekvienas vaikas, autistiškas ar ne, turi savo unikalų „X faktorių“.

Rekomenduojame šį paprastai apie autizmo iššūkius pasakojantis filmą moksleiviams bei pedagogams, taip pat bendruomenėms, kurios nori susipažinti su autizmo tema.

Filmo treileris: https://youtu.be/rutF7Ps2SIo

Galima rinktis filmo peržiūrą su lietuviškais subtitrais arba lietuvišku įgarsinimu.

Paslaugos teikimas

Edukacinė filmo peržiūra yra puikus būdas kalbėti sudėtingomis temomis. Tai tiks ir miesto bendruomenei, ir darbo kolektyvui, ir mokinių klasei.

Po filmo peržiūros organizuojame diskusiją, aptarimą su psichologu bei autistiškais asmenimis įvairioms auditorijoms - nuo moksleivių iki specialistų.

Paslaugos kaina

Paslaugos kaina derinama individualiai.

Ji priklauso nuo pasirinkto filmo, norimo diskusijos formato, renginio vietos (miestas, gyvai ar nuotoliniu būdu).

Parašykite info@draugiskiautizmui.lt