Barbora Suisse


Komunikacijos specialistė, magistro laipsnis (Vilniaus universitetas) ir autistiško vaiko mama. Autistiškų suaugusiųjų bendruomenės “Mes spektre” įkūrėja.

Trejus metus dirbusi Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdyboje ir buvusi tris metus leisto laikraščio apie autizmą „Lietaus vaikai“ vyriausioji redaktorė. Jau dvejus metus aktyviai bendradarbiaujanti projektuose su savivaldybėmis, kultūros įstaigomis bei paslaugų tiekėjais, vedant mokymus, padedant jiems tapti draugiškais autizmui.

Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė


Medicinos psichologė (sertifikuota EuroPsy psichologė) ir muzikos terapeutė, Vilniaus universiteto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos jungtinės menų terapijos magistro programos lektorė.

Daugiau nei septynerių metų darbo patirtis su vaikais, turinčiais ASS ir jų šeimomis, suaugusiųjų autistiškų asmenų konsultavimas, paskaitos ir seminarai autizmo tema švietimo darbuotojams bei įvairių sričių specialistams.

Indrė Muraškaitė


Sveikatos psichologijos magistro studentė (Vytauto Didžiojo universitetas). Metus laiko stažavosi Jungtinėje Karalystėje, kur dirbo organizacijoje "Resources for Autism" su autistiškais suaugusiais grupėse ir individualiai.

Trečius metus tyrinėja suaugusiųjų autizmą savo moksliniuose darbuose – 2021 m. jos darbas „Informacijos apie autizmą pateikimo ypatumų reikšmė autistiškų studentų stigmatizavimui studentų imtyje“ buvo apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos premija. Mokslinių tyrimų duomenimis Indrė dalinasi įvairiose nacionalinėse ir tarptautinėse konferencijose.

Esame oficialūs Lietuvos įvairovės chartijos nariai. Neuroįvairovė tampa vis svarbesne diskusijų apie įvairovę dalimi. Neuroskirtingumas yra neatsiejama mūsų visų gyvenimo dalis: ar esi autistiškas darbuotojas, ar neuroskirtingus žmones įdarbinantis vadovas, ar paslaugos teikėjas, kuriam svarbu, kad klientai su individualiais poreikiais galėtų sėkmingai pasinaudoti tavo paslaugomis. Padedame ne tik chartijos nariams, bet ir Lietuvos visuomenei tapti draugiškais autizmui!

Daugiau informacijos apie chartiją rasite: www.diversity.lt